Assetto Corsa Sunucularımız İçin Gereksinimler

Assetto Corsa oyunun içerisinde ki sunucularımıza bağlanmak için CM(Content Manager) ve CSP(Custom Shaders Pack) kurmalısınız Bu 2 program ve dosyayı nasıl kuracağınızı aşağıda adım adım anlattım. Eğer sorun yaşarsanız, bizlere discord sunucumuz üzerinden iletişime geçebilir yardım destek alabilirsiniz.

CM(Content Manager)

Content Manager, Assetto Corsa’nın kendi launcher uygulaması yavaş ve içerik olarak çok az buna nazaran Content Manager oldukça fazla içeriğe sahip olup çok daha hızlı çalışmaktadır. Kendi içerisinde;

  • Eski olan modları zamanınızda ki sürüme güncelleme,
  • Araç kurulumları, Hızlı Sürüş, hazır ayarları kontrol etme ve yarış tekrarları paylaşma,
  • İçerik yükleme, yeni modları bulmak ve hızlı bir şekilde yüklemek için yerleşik web tarayıcısı,
  • Özel Showroom veya AC Showroom kullanarak araç önizlemeleri,
  • Üniforma editörü, Hava durumu düzenleyicisi,
  • Genişletilmiş fotomod, Tam animasyon desteği,

ve daha fazlasına sizlerde sadece CM programını indirip, uygulamayı açmanız yeterli olacaktır. Çünkü her hangi bir .exe kurulum dosyası kullanılmıyor. Tek program ile Assetto Corsa’da oyunuzun zevkine bakabilirsiniz.


CSP(Custom Shaders Pack)

Content Manager uygulaması içinde bulunan grafik ayarları olan CSP nasıl kurulur, 3 adımda bunu resimler ile anlatmaya çalışacağım.

1. Adım
Content Manager üzerinden sağ üste bulunan settings (ayarlar) kısmına tıklayınız.


2. Adım
Sol üste bulunan Custom Shader Pack‘e tıklayınız. Ve açılan ekranda bulunan Yes, Please tıklayınız ve bekleyiniz.


3. Adım
Yükleme işlemi sonunda Sol üste bulunan About & Updates kısmına tıklayınız. Daha sonra ise sağ tarafta bulunan sarı renkli untested yazılı olanlardan bir tanesini seçiniz.

CSP yani Custom Shader Pack kurulmuş oldu, oyuna girebilirsiniz. Ama unutmayın ki bazı sunucularda csp sürümü farklı olduğu için hata alabilirsiniz. Bu sebeplen şu anda sunucumuza girmek istediğiniz de kullanılması gereken sürüm 1.78 sürümüdür.